FORGOT YOUR DETAILS?

Dostajemy bardzo dużo zapytań dotyczących kwestii wychowawczych i szkoleniowych. Najciekawsze, jak również te najczęściej zadawane pytania, zamieszczamy poniżej. Mamy nadzieję, że chodź części z Państwa posłużą one jako pomoc.

ORGANIZACJA I PROWADZENIE SZKOLEŃ

Kursy trają u nas non-stop. Tak naprawdę kazdy pies ma swój tryb i najpierw spotykamy się na konsultacjach, by stwierdzic jakie zajecia będą dla niego najlepsze. Tak wiec musimy najpierw spotkać się na konsultacjach i potem zaplanowac dalszy sposób szkolenia. Bez konsultacji, żaden pies nie może zacząć w Akademii zajęć grupowych.

PROBLEMY WYCHOWAWCZE I SZKOLENIOWE

Szczenię ma, mimo swojego małego wzrostu ogromne potrzeby, zwłaszcza eksplorowania terenu i to głównie za pomocą zębów. Ma także potrzebę zabawy, która jest dla szczenięcia tak samo ważna jak jedzenie i picie. Najlepsza i najwięcej ucząca szczenię, to zabawa kontaktowa, najlepiej z przedstawicielem swojego gatunku. Szczenię nie ma jeszcze zahamowanego gryzienia a do tego mleczne zęby są ostre niczym igły. Nawet najlżejsze ugryzienie będzie więc w wydaniu szczeniaka bardzo bolesne.
Ważne jest by nie karcić ani nie izolować szczenięcia w domu. Musi ono bezwzględnie spotykać się z innymi psami, oczywiście zdrowymi i dobrze wychowanymi. Tylko dzięki regularnym i nadzorowanym interakcjom z innymi psami szczenię zaspokoi swoją potrzebę zabawy i uspokoi się w domu, przy domownikach.
Zachęcam więc do natychmiastowego rozpoczęcia zajęć.

Witam,
10-tygodniowe szczenię zostawione same sobie w domu, bez możliwości kontaktów z otoczeniem, psami.... to zawsze gotowy przepis na masakrę. Przepraszam za słownictwo ale dla waszego szczenięcia, obecne życie w izolacji jest obecnie masakrą... Walczycie z nim a on z wami...
Zabroniliście mu wszystkiego co pozwoliłoby mu się normalnie rozwijać: - węszenie - bieganie - gryzienie i chwytanie wszystkiego co wpadnie do pyska... - kopanie dołów - ZABAWY Z PSAMI - przyzwyczajanie się do dźwięków otoczenia - przestrzeń do swobodnego eksplorowania...

Szczenię potrzebuje zaspokoić naturalną w tym wieku ciekawość, chęć gryzienia czyli poznawania tym sposobem świata, potrzebę zabawy - która dla psa w tym wieku jest równie ważna co jedzenie i picie.... I dlatego własnie, jest jak jest, gdy szczenię wychowują tylko ludzie...

Dopóki nie zaczną Państwo z nim wychodzić i nie pozwolą mu Państwo na kontakty społeczne z fajnymi psami, nie mają Państwo szansy na normalne relacje z psem a on... niestety musi teraz gryźć bo właśnie teraz jest dla niego teraz czas na naukę zahamowanego gryzienia... i tyle... Nie wolno wam go za to karcić, nie wolno mu tego zabraniać ale rozumiejąc obecne potrzeby, pozwolić na ich spełnienie.

Psy nie rozumieją dlaczego nie mogę załatwić się wtedy kiedy mają taką potrzebę.
Jeśli je za to karcimy, zaczynają się nas bać i czekają aż nie będzie nas w pobliżu, żeby móc spokojnie się załatwić. Dlatego absolutnie NIE WOLNO karcić psa za naturalne dla niego zachowanie.
Przed pójściem spać proszę wyprowadzić psa na spokojny spacer, na którym nic do niego nie mówimy i stoimy w miejscu w którym już się załatwiał.
Zachowanie psa które odbiera Pan jako przeprosiny, są tak naprawdę reakcją na Pana złość. Pies wysyła Panu sygnał, że nie chce konfliktu.

Kupy zrobione w domu, proszę sprzątać bez żadnego komentarza w stronę psa i nie złościć się na niego więcej. :-) Powinno pomóc.

TOP