FORGOT YOUR DETAILS?

Bądź z nami w kontakcie !

Jak powstał Dobry Pies?

Akademia Dobry Pies powstała z pasji do zwierząt, ciekawości poznania ich życia i nieodpartej przyjemności z obcowania z nimi. Wpływ na jej profil miały i wciąż mają dwa zasadnicze pytania: Co myślą o nas żyjące wśród nas zwierzęta? oraz W jaki sposób przekazać im to, co my o nich myślimy?

Te proste z pozoru pytania, okazały się niełatwe w odpowiedzi i zmusiły nas do ciągłego zgłębiania wiedzy o zwierzętach, szczególnie ich psychiki. Największym zainteresowaniem od zawsze cieszyły się u nas psy. Nic dziwnego. Pies to drugie zwierzę udomowione przez człowieka. Pierwszym podobno była owca.

Nieodzowną pomocą w odkrywaniu tajemnic psiego umysłu, okazała się niezwykła więź, która od kilkunastu a może i kilkudziesięciu tysięcy lat łączy człowieka z psem i która mniej lub bardziej świadomie nas do siebie przyciąga.

To dzięki tej więzi nasze, tak odmienne tryby życia bardzo się do siebie upodobniły. Rodzimy się jako istoty potrzebujące do życia czyjejś bliskości. Jeśli mamy szczęście, żyjemy w rodzinie, mając wokół siebie grupę przyjaciół i znajomych. Gdy tracimy kogoś bliskiego, czujemy smutek. Złościmy się, gdy ktoś nam czegoś zabrania, zwłaszcza, jeśli jest to nasza pasja. Umiemy okazać sobie nawzajem szacunek, jak i jego brak. Człowieka i psa wiele łączy ale i wiele dzieli. Ludzie nie są przecież psami a psy nie są ludźmi. Mamy inne cele i inne sposoby ich osiągania. W związku z tym mamy inne problemy i inne metody ich rozwiązywania.

Kim jest dla nas pies?

Odkrywanie psiego świata to dla nas pasjonująca podróż, w której odkrywamy cząstkę samych siebie. Psy są bowiem jak zaczarowane lustra, odbijające ludzkie wnętrze, nie zwracając uwagi na wygląd zewnętrzny. Jeśli chcemy się w nich przejrzeć, musimy być gotowi na to co nam pokażą, bo może właśnie dzięki nim odkryjemy w sobie coś, czego nie widzą w nas inni ludzie i z czego nawet my nie zdajemy sobie sprawy.

W Akademii pies nie jest jedynie przedmiotem, nad którym pracujemy, obrabiając go podczas szkolenia, na wymyślony przez siebie wzór. Pies jest dla nas podmiotem, do którego odnosimy się z należytym szacunkiem, tak by zechciał pokazać nam jaki jest naprawdę i jakim nie opisują go żadne książki, naukowcy czy filozofowie. Dzięki temu możemy się z nim poznać, zaprzyjaźnić, nawiązać więź, nauczyć i skutecznie pomóc, gdy ma problem.

Psia natura nie jest może tak skomplikowana co ludzka ale podobnie jak my, dają się poznać tylko osobom najbliższym. To dlatego nasza praca zaczyna się od zbudowania z nimi dobrej relacji. W naszej Akademii niczego nikomu nie chcemy udowadniać, zwłaszcza psom i ich właścicielom. Każdego klienta traktujemy bardziej jako nową część naszej patchworkowej, psio-ludzkiej rodziny, w której wszyscy uczą się od siebie nawzajem.

Jeśli jesteś ciekawy, czego możesz się od nas nauczyć, zapraszamy. Czekamy na Ciebie z ciekawością.

Nasze metody

Szkolenie psów w Akademii przebiega według autorskiego programu szkoleniowego opracowanego przez trenerkę Agnieszkę Nojszewską przy współpracy z instruktorami z Pet Dog Trainers of Europe, organizacją skupiającą trenerów z całej Europy, stosujących metody zorientowane na potrzeby psów.

Podstawą naszego szkolenia jest zrozumienie potrzeb psa i taka organizacja zajęć by czuł się on komfortowo i był zainteresowany tym, co człowiek ma mu do zaproponowania. Nasi trenerzy wiedzą, czego mogą spodziewać się od każdego z psów zna zajęciach, ponieważ każdy pies zaczyna edukację od indywidualnego spotkania z trenerem i określenia planu pracy. Dzięki temu zajęcia dostosowane są do potrzeb każdego psa, pies nie popełnia na nich błędów i dzięki temu, ma potrzeby ich korygowania.

Staramy się by zajęcia były dla psa ciekawe. Nie opieramy się tylko na podawaniu psu jedzenia ale głównie na urozmaicaniu zajęć.

Smaczny kąsek jako nagroda, nie czyni go szczęśliwym ani zadowolonym. Psu potrzebne jest poczucie wolności wyboru, zmiana stymulujących go bodźców i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

TOP