FORGOT YOUR DETAILS?

PORADY BEHAWIORALNE,

PORADY SZKOLENIOWE I WYCHOWAWCZE

Wychowując i szkoląc psa, często mamy wątpliwości. Czy robię dobrze, czy może popełniam błąd… Samemu ciężko jest ocenić swoje postępowanie obiektywnie a jeszcze trudniej nabrać dystans do porażek.

W internecie pełno jest przeróżnych porad szkoleniowych i wychowawczych, trudno jednak znaleźć wśród nich tą odpowiednią dla naszego przypadku. Im więcej opcji, tym więcej mamy rozterek.

Dlatego też ważne jest by w razie poważnego problemu, zwłaszcza takiego, który ciągnie się miesiącami czy latami, nie korzystać z przeczytanych w internecie porad ale zgłosić się do specjalisty na indywidualne spotkanie. To jedyna dobra droga na znalezienie rozwiązania problemów behawioralnych, która pozornie droga, w ostatecznym rozrachunku pomoże nam oszczędzić wiele zmartwień, nerwów a może nawet strat materialnych.

Porady, zamieszczone na stronie są dosyć uniwersalne lub opisują nasze doświadczenie z konkretnymi przypadkami. Można oczywiście wysnuć na ich podstawie wnioski co do metod i technik pracy ale istotne jest by szukając pomocy dla psa z problemem, najpierw dobrze zdefiniować ten problem, określić słabe i mocne strony psa a także jego najpilniejsze potrzeby i dopiero na podstawie całościowego obrazu, opracować program działania a także ocenić, którymi obszarami zajmiemy się najpierw a które mogą poczekać.

Szczęśliwe życie psa to nie tylko szkolenie i nauka podstawowych poleceń. To przede wszystkim spełnienie jego potrzeb w taki sposób, by budowało to jego samodzielność i pewność siebie a jednocześnie uczyło go współpracy z człowiekiem i pomogło nawiązać z człowiekiem mocną więź emocjonalną.

Szukając porady na naszej stronie, najpierw pomyśl, czego dokładnie szukasz. Czy chodzi ci o znalezienie istoty i przyczyny problemu swojego psa… czy może chce po prostu mieć spokój i zapanować nad psem, czyli rozwiązać jedynie swój problem i zniwelować objawy problemów, które ma pies.

A co, gdy nie masz jeszcze problemów i po prostu szukasz nowych wiadomości i pomysłów? Cóż, powiem tak. Twój pies musi być wielkim szczęściarzem! Miłego czytania i jeszcze milszego praktykowania. Mam nadzieję, że moje rady niczego między Wami nie popsują 😀

Sort By: Direction:
TOP