FORGOT YOUR DETAILS?

Konferencja PDTE 2014 – Kopenhaga

Kopenhaga, piękne miasto, ugościło uczestników konferencji PDTE, piękną pogodą i uroczą atmosferą. Miasto można zwiedzić standardowo na piechotkę, rowerem, których jest w Kopenhadze chyba więcej niż samochodów albo tak jak to zrobiliśmy naszą grupą, łódką :-) w dodatku z niesamowicie wesołym przewodnikiem-performerem :-)

Całe miasto wygląda jak starówka, poprzeplatana nowoczesną architekturą. Dużo też się dzieje, wszędzie jakieś remonty albo nowe budowle. Piękny budynek opery, biblioteki narodowej, pałace, kościoły, muzea, uliczki, parki i ogród botaniczny, w którym spędziłam kilka godzin.

Szkoda że po roku uczenia się Duńskiego niestety niewiele rozumiem. Było to dawno i nieprawda… Duński nadal brzmi dla mnie dokładnie tak samo jak język w jakim mówiła tytułowa bohaterka grana przez Jodie Foster, w filmie “Nell” :-)))) Kirsten oczywiście kompletnie się ze mną nie zgadza :-)

Dania to niezwykle ciekawy kraj i dla mnie bardzo bliski. To właśnie z tego kraju pochodzi moja pierwsza trenerka – Vibeke Reese, która odkryła przede mną nową drogę życia i pomogła zrobić na niej pierwszy krok. To tam mieszka Kirsten Helming, moja, można już powiedzieć długoletnia przyjaciółka i niezwykła terapeutka, otwierająca ludziom umysły, by zaczęli widzieć nie tylko oczami ale także sercem.

To moja druga wizyta w Danii związana z psami i mam nadzieję, nie ostatnia :-)

TOP
Facebook