FORGOT YOUR DETAILS?

“Pies Nastolatek – Buntownik z wyboru?” – Bezpłatne wykłady Warszawa

“Pies Nastolatek”

W poniedziałek miałam przyjemność znów rozgadać się na swój ulubiony temat :-)))) Ach te psy…. :-)
Wychowanie psa to wyzwanie, któremu jednak wcale nie jest tak trudno sprostać, jeśli przyjmiemy zawczasu odpowiednie podejście.

Buntowniczy psi nastolatek jest jak strach który ma wielkie oczy a właściwie… wielkie zęby :-))))
Troszkę straszne ale oprócz wielkich zębów są też reagujące na każde nasze słowo uszy i machający się przy każdym naszym uśmiechu ogon.

Słodkie szczenię by wyrosnąć na dorosłego psa, musi poddać się złożonemu procesowi dojrzewania fizycznego i psychicznego. To właśnie objawy tych zmian doprowadzają opiekunów psa do szaleństwa i rozpaczy. Pies jednak nie ma na to żadnego wpływu.

Dojrzewanie stawia przed psem ogromne wyzwanie. Jego ciało się zmienia, łapy stają się dziwnie długie i zaczynają się plątać na zakrętach. Nos wywąchuje coraz więcej zapachów, uszy słyszą aż za dobrze a oczy koniecznie chcą zobaczyć to, co jest za horyzontem… i na wszystko to mózg odpowiada: “Psia kostka!!! NIE WIEM!… Trzeba to natychmiast sprawdzić !!!…”

I ludzie i psy muszą przejść w ciągu swojego życia czas dojrzewania. Po prostu, nie ma innego wyjścia. Zamiast więc walczyć z tym co nieuchronne, dobrze jest oswoić te zmiany i wykorzystać na naszą i psa korzyść.

Jak to zrobić?

  • Cierpliwie, krok po kroku pokazywać psu świat, by miał szansę go ogarnąć – inaczej będzie odkrywał go na własną łapę…
  • Przy każdym problemie, służyć psu pomocą i dobrą radą – to zawsze robi wrażenie na psie i sprawia że stajemy się jego prawdziwym idolem!
  • Być niezłomnym strażnikiem zasad, które mają jako główny cel bezpieczeństwo psa i jego otoczenia – łagodna perswazja, to klucz to wzajemnego szacunku

Nastawiając się na najgorsze, przeżycie każdego kolejnego dnia będzie powodem do wielkiego szczęścia :-) Zamiast więc wierzyć ślepo, że może będzie ok, że samo przejdzie… że pies może zrozumie, zastanowi się nad swoim postępowaniem… przygotujmy się na ekstremalne doświadczenia i bądźmy na nie gotowi każdego dnia od mniej więcej 10 miesiąca do 3 roku życia psa ! :-D

Powodzenia!

Trzymam za was kciuki ! :-) Agnieszka


TOP
Facebook