FORGOT YOUR DETAILS?

Psie przedszkole pełne przygód

Życie psa pełne jest niespodzianek. Środowisko stworzone przez człowieka przepełnione jest nowymi bodźcami i co chwilę zaskakuje.

Dlatego też najlepiej jeśli już od szczenięcia nauczymy naszego psa radzić sobie z nowymi, nieoczekiwanymi sytuacjami. Małymi kroczkami można wejść na największą górę dlatego na zajęciach stopniujemy trudności. Naszym celem jest zawsze sukces psa a nie sprowokowanie porażki. Tylko w ten sposób pies nauczy się radzić ze stresem i zbuduje pewność siebie.

Poniższy filmik pokazuje zgraną już grupę szczeniąt, które wspierając się, wspólnie poznają pewnego bardzo, bardzo dziwnego psa :-)

Dla nas, to tylko pomnik, kawał brązu w kształcie psa. Niegroźny a wręcz kojarzący się bardzo miło. Psy, postrzegają ten pomnik zupełnie inaczej, czyli… jako psa. Siedzącego, nieruchomego psa… który na szczęście ma rozluźniony, otwarty pysk ale który nie reaguje jak się do niego zbliżamy. Dla psów brak reakcji też jest sygnałem, sygnałem zaniepokojenia, napięcia ale też sygnałem dających szanse na pokojową interakcję. Nie jest to sygnał grożący ale uspokajający. Dlatego też każdy z malców, podchodzi łukiem, zwalnia krok, pochyla się a nawet węszy trawę, czyli wysyła całą gamę sygnałów uspokajających, które mają przekazać “psu” ich pokojowe zamiary.

Ta lekcja nauczyła dużo, zarówno szczenięta, jak i ich właścicieli. Musimy bowiem pamiętać, że pies może zupełnie inaczej postrzegać otaczające go przedmioty i nawet te nieożywione uważać za potencjalne zagrożenie.

Pies bowiem, jak każde zwierzę, niczego nie zakłada i musi upewnić się, że rzeczywiście jest bezpieczny. W miarę dorastania i nabywania doświadczeń, pies uczy się i zapamiętuje miejsca, osoby i przedmioty i buduje z nimi skojarzenia. Nowe miejsce lub nowy przedmiot w znanym miejscu, to jednak całkiem nowa sytuacja.

Istotne jest więc, by pozwolić psu poznawać otoczenie, dokładnie tak jak uważa za stosowne, nie przyspieszając i nie zmuszając psa do niczego. Jest to ważne szczególnie dla młodych, ciekawych świata psów, lub psów lękliwych mających zaległości w socjalizacji i habituacji z otoczeniem.

Psie przedszkole to pierwsza szkoła życia dla naszego psa. Wybierzmy więc taką szkołę, która zadba, by było ono pełne ciekawych, przyjemnych zajęć i dostarczało naszemu psu i nam również, masę przygód pozwalających odkryć siebie nawzajem.

Terminarz zajęć:

W miesiące letnie, od maja do końca września Psie Przedszkole oraz inne zajęcia grupowe dla psów odbywają się wieczorami. Dzięki temu uczestnicy mają optymalne warunki do pracy. Przyjemna, wieczorna temperatura oraz maksymalne wykorzystanie długiego dnia, sprzyja nauce i oszczędza czas w jakże cenne weekendy, w które możemy wyjechać z naszym psem za miasto.

Taki rozkład zajęć jest szczególnie korzystny dla szczeniąt, które wieczorami mają najwięcej energii w ciągu dnia, a czekając na właściciela przez cały dzień, chętnie spędzą z nim intensywny wieczór.

Psie przedszkole w Warszawie to zajęcia, na których twój pies pozna swoich pierwszych psich przyjaciół. Na zajęciach odwiedzamy także miejsca publiczne, dzięki czemu szczenie ma okazję na pierwsze pozytywne doświadczenia.

Od października do kwietnia, zajęcia dla szczeniąt prowadzimy w weekendy: niedziele o 10.00, grupy w tygodniu organizowane są jedynie gdy zbierze się grupa osób mogąca spotykać się w ciągu dnia, zwykle. na Polach Mokotowskich.

TOP
Facebook