FORGOT YOUR DETAILS?

Warsztaty z Kirsten Helming – Lipowy Dom 2014

W tym roku po raz pierwszy Warsztaty z Kirsten Helming odbyły się poza Warszawą, w Lipowie a dokładnie w Lipowym Domu.

Galeria zdjęć z Warsztatów z Kirsten Helming 2014

Miejsce jest po prostu bajkowe. Sceneria jak z Hobbitowa. Pagórki, jeziora, kwiaty, łąki i lasy, gdzieniegdzie domki, zadbane, kolorowe obejścia. Konie, krowy i byczki 🙂 które na początku długo przypatrywały się nam i naszym psom, by w końcu stwierdzić, że nie stanowimy dla nich zagrożenia.

Warsztaty były dla mnie wyjątkowe. Moja kochana Nuka, spotkała się z Kirsten po raz pierwszy i od pierwszego spotkania bardzo ją polubiła. Zresztą z wzajemnością. Nuka ma więc teraz dwie mamy 🙂 Jedną tu a drugą w Danii :-))))
Wieczorem w pokoju Nuka często przychodziła do Kirsten i zagadywała, a to o masaż a to o suszoną morelkę a czasem, tak tylko, pogadać :-)))

PIC_1266

Moja kochana Nuczka ponadto, idąc dzielnie śladami Klocka, skoczyła z pomostu do jeziora!!!! Jejku, jaka była z tego dumna! i nic a nic się nie bała 🙂

Uczestnicy przyjechali z całej Polski a nawet spoza. Mieliśmy gościa, który przyleciał do nas aż z Amsterdamu 🙂

PIC_1277

By poćwiczyć komunikowanie się ze zwierzakami, pojechaliśmy do Stacji badawczej PANu, w Kosewie Górnym, gdzie spotkaliśmy jelenie i daniele oraz wesołą grupkę przedszkolaków: 2 tyg kózki i owieczki :-))) Akurat trafiliśmy na popołudniowe karmienie 🙂 Trudno powiedzieć, kto miał przy karmieniu więcej radochy , my czy maluchy? 🙂

Muszę tu wspomnieć, że pracownicy stacji, którzy oprowadzali nas po terenie, zaimponowali nam nie tylko swoją wiedzą ale przede wszystkim pasją, z jaką opowiadali nam o zwierzętach. To niezwykłe jak mocno są z nimi zżyci, wychowując je często do maluszka.

PIC_1304Nie mogłabym wspomnieć o koniach i panu Czesławie Kwiatkowskim, którego gospodarstwo (także w Lipowie) odwiedziliśmy w niedzielę. Miło było popatrzeć na kolejną osobę, z pasją zajmującą się zwierzętami.

Ech…. aż szkoda było odjeżdżać… ale wrócimy tu 🙂

TOP
Facebook