FORGOT YOUR DETAILS?

DOBRA SOCJALIZACJA - PODSTAWA PSIEGO SZCZĘŚCIA

Socjalizacja szczeniąt – grupowe zajęcia

SOCJALIZACJA SZCZENIĄT

PODSTAWA PSIEGO WYCHOWANIA

Jeśli chcemy mieć szczęśliwego psa, musi on nauczyć się skutecznie komunikować z innymi psami, to znaczy trafnie odbierać ich intencje oraz czytelnie okazywać własne. Szczenię nie rodzi się z takimi umiejętnościami, dlatego tak ważna jest socjalizacja szczeniąt już od momentu gdy te są gotowe na spotkania z innymi psami.

Największy problem psów żyjących z człowiekiem jest rozbicie naturalnej struktury psiej grupy. Szczenięta zabierane są matce w bardzo młodym wieku. W hodowlach psy trzymane są większość czasu osobno a szczeniętami zajmuje się najczęściej tylko ich matka, która wymęczona, bez możliwości odejścia, choć na chwilę i odpoczynku, skazana na siedzenie z małymi mlekożercami, nie daje sobie rady z samotnym macierzyństwem.

W naturalnie stworzonej, strukturze społecznej, psy żyją w grupach rodzinnych, składających się z dorosłych, dorastających oraz młodych osobników. Szczeniętami zajmuje się nie tylko matka ale i ojciec lub starsza siostra czy wujek. Dzięki temu, że mogą obcować z różnymi osobnikami dorosłymi, szczenięta szybko uczą się zachowań społecznych. Dowiadują się, w jaki sposób zachęcić innego psa do zabawy oraz jak powiedzieć, że tej zabawy się nie chce. Jak używać nosa, łap i do czego służą uszy i zęby. Ciekawskie i pełne energii szczenięta, dzięki obserwacji dorosłych psów odkrywają, że zabawę trzeba kiedyś skończyć i odpocząć a chcąc poznać nowe psy lub nowe miejsca, trzeba nauczyć się ostrożności.

Psy uczą się od siebie dużo szybciej niż od ludzi. Obserwacja i interakcje z psami uczą je też zupełnie innych umiejętności – psich umiejętności społecznych, których człowiek nie jest w stanie ich nauczyć.

Spotkania socjalizacyjne przeznaczone są jednak nie tylko dla szczeniąt. Dorastające a także dorosłe psy, także ich potrzebuj, zwłaszcza jeśli są nadmiernie lękliwe lub nadpobudliwe. Dla takich psów organizujemy grupę tak, by spotykały się ze spokojnymi, pewnymi sienie psami i uczyły się od nich panowania nad emocjami.

W każdym wieku pies ma potrzebę spotykania się z innymi psami. Całe życie pies jest istotą społeczną. Młodsze psy lubią zabawy, starsze też czasem bawią się ze sobą ale najważniejsze jest pozwolić im być sobą i w odróżnieniu do zajęć, na których psy wykonują nasze polecenia, dać im wreszcie podjąć własne decyzje i odnaleźć siebie w psim świecie.

PSY NA ZAJĘCIACH:

  • Wszystkie psy uczestniczące w zajęciach muszą być ocenione przez trenera na konsultacjach
  • Liczba psów na zajęciach jest nieograniczona ale uczestnictwo każdego psa, musi być zatwierdzony przez organizatora
  • Dla wszystkich SZCZENIĄT uczestniczących w zajęciach Akademii Pana Klocka grupy socjalizacyjne są GRATIS.
  • Szczenięta nie uczestniczące w Akademii Pana Klocka mają na zajęcia RABAT 50%

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

  • Liczba zajęć w cyklu: 4
  • Zajęcia odbywają się raz w tygodniu
  • Czas trwania zajęć to 1 godzina
  • Miejsce spotkań: Stary Janków (25km od centrum Warszawy) lub Marki (10 km od centrum Warszawy)
  • Terminy spotkań: Sobota, Niedziela: 10.00 i/lub 14.00
  • Terminy potwierdzane są z uczestnikami przed każdym weekendem

 

 

TOP