FORGOT YOUR DETAILS?

STOP przemocy!

by / czwartek, 02 października 2014 / Published in Agresja i przemoc, Latest posts

2. października to Światowy Dzień BEZ Przemocy

Przemoc to największa zaraza naszego świata… zmienia ludzi w potwory a świat w piekło… uzależnia bardziej niż heroina…
Jedynym lekarstwem na nią jest miłość połączona z empatią lub dla tych którzy wolą szkiełko i oko, po prostu edukacja – wiedza o tym jak żyją ludzie/zwierzęta… co jest im potrzebne a co zbędne w życiu. Bo świat bez przemocy to nie jest dobro luksusowe, na które mogą sobie pozwolić tylko bogaci. To absolutna podstawa, fundament normalności, która każdy z nas może wdrożyć w swoje życie i życie wszystkich wokół. Wystarczy tylko tak postanowić. Nie czekać na innych, nie szukać wymówek, nie zwalać na sąsiada albo rodzinę czy inny kraj. Dajmy dobry przykład, że można. Ja to wiem i wie to każdy, kto nie tresuje ale uczy, kto wychowuje a nie hoduje! Kto dba i opiekuje się sobą i swoją najbliższą rodziną, niezależnie czy ma dwie czy cztery nogi…

Warto zatrzymać przemoc, by to, o czym opowiada niezwykle przejmujący, niestety dokumentalny film “Zatoka Delfinów” skończyło się raz na zawsze!

OBEJRZYJ KONIECZNIE – RAZ WYSTARCZY!

Zatoka delfinów (ang. The Cove) – amerykański film dokumentalny.
Otrzymał ponad 20 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. W 2010 otrzymał Oscara za “Najlepszy film dokumentalny”, w 2009 zdobył nagrodę publiczności na Sundance Film Festival, a także został nominowany do Satelity za najlepszy pełnometrażowy dokument.

TOP