FORGOT YOUR DETAILS?

Szkolenie psów - indywidualne, grupowe oraz w trybie mieszanym

Szkolenie psów

Profesjonalne szkolenie psów to nasza pasja

Akademia Dobry Pies prowadzi szkolenie psów, na terenie Warszawy i okolic. Zajęcia odbywają się w wybranym przez klienta trybie: indywidualnie, grupowo a także w trybie mieszanym. To co wyróżnia naszą Akademie od innych szkół, to mocny nacisk na indywidualne dobranie programu szkoleniowego dla każdego przychodzącego na nasze zajęcia psa. Właśnie dlatego szkolenie każdego psa, niezależnie od tematyki i celu szkolenia, zaczyna się od konsultacji indywidualnej. Kompleksowa informacja na temat psa, to podstawa we właściwym dobraniu dla niego metody pracy. Dodatkowo na pierwszym spotkaniu analizujemy wszelkie codzienne sytuacje, które mają kluczowy wpływ na kondycję psychiczną i fizyczną psa a co za tym idzie na szybkość w jakiej się uczy. Dzięki kompleksowemu podejściu, szkolenie psów jest efektywniejsze, szybsze, zaspokajające wszystkie potrzeby psa.

W naszej Akademii szkolenie psów opiera się na szkoleniu ich opiekunów. Pies nigdy nie zmieni się sam, gdy człowiek, który się nim opiekuje, ma złe nawyki. Każdy właściciel psa, musi się więc przygotować się na mnóstwo nowej wiedzy i regularne, codzienne ćwiczenia.

Nasze szkolenia wspomagamy wykładami, które są otwarte i bezpłatne. Wykłady odbywają się w centrum Warszawy raz w miesiącu.

Wszystkie szkolenia są prowadzone przez Agnieszkę Nojszewską, pierwszą Polską trenerką, której zostało przyznane pełne członkostwo w międzynarodowej organizacji Pet Dog Trainers of Europe, założonej przez Turid Rugaas.

Nasz program szkolenia psóww 3 krokach

Każdy pies biorący udział naszych zajęciach ma indywidualnie dobrany program szkoleniowy.

WIĘCEJ O NAS +

Indywidualna konsultacja

Opracowanie dedykowanego programu

Rozwiązanie Problemów

Nauka dobrych nawyków

Wspieranie rozwoju

Doskonalenie umiejętności

KILKA SŁÓW O KAŻDYM Z ETAPÓW PROGRAMU SZKOLENIA:

01

Indywidualna konsultacja i opracowanie dedykowanego programu

Indywidualna konsultacja służy poznaniu codziennego życia psa i jego rodziny oraz udzieleniu opiekunom wskazówek wspomagających jego wychowanie. Dzięki temu spotkaniu trener może ocenić poziom rozwoju psa oraz dostrzec jego ewentualne zaburzenia.
Konsultacje nie służą jedynie przypadkom zgłoszenia problemów behawioralnych. Dokładnie tak zaczynają edukacje wszystkie psy w naszej Akademii. Indywidualne konsultacje są podstawą pracy każdego odpowiedzialnego trenera, który tylko tak może dobrze poznać psy uczestniczące w jego zajęciach.

02

Rozwiązanie problemów i nauka dobrych nawyków

Większość trafiających do naszej szkoły psów ma mniejsze lub większe problemy. O ile psy najczęściej są ich świadome, o tyle ludzie, zwykle ich nie zauważają albo też źle je interpretują.
Zadaniem trenera jest więc zidentyfikowanie istniejących problemów i zaproponowanie dla nich rozwiązania, które będzie integralną częścią całego szkolenia a także umożliwi dalszą edukację psa.
Szkolenie, ignorujące psie problemy, skupiające się jedynie na posłuszeństwie, nigdy nie jest dla psa dobre i często nasila istniejące problemy, maskując jedynie objawy ale nasilając frustrację psa a także burząc więź łączącą psa z jego opiekunem.
Właśnie dlatego wiele psów po rozpoczęciu tradycyjnego szkolenia opartego na wymuszaniu posłuszeństwa, po początkowej poprawie z czasem zaczyna mieć coraz poważniejsze problemy z zachowaniem i w efekcie trafia na terapię.
Dzieje się tak szczególnie często z psami w okresie dojrzewania, które zamiast pomocy, są poddawane bardzo dla nich frustrującej tresurze, do tego najczęściej w grupie, co w okresie dojrzewania, jest dla psa bardzo trudne i tylko pogarsza sytuację.
Niezwykle jest także to, że rozwiązujemy problem z perspektywy psa a nie jego właściciela, dla którego bardzo często uciążliwe są jedynie jego skutki.

03

Wspieranie rozwoju i nauka dobrych nawyków

Zajęcia w naszej szkole opierają się na wyposażeniu psa w podstawowe umiejętności, dzięki którym będzie umiał funkcjonować zarówno wśród ludzi jak i psów.
Szczególnie ważne jest rozwijanie umiejętności społecznych psa oraz wspieranie rozwoju wszystkich psich zmysłów. Na tym etapie, zajęcia są tak opracowane, by nauczyć zarówno psa, jak i człowieka, dobrych codziennych nawyków ułatwiających wspólne życie. Regularna praca to podstawa zrównoważonego rozwoju i szybkiego rozwiązywania pojawiających się problemów.
Na zajęciach zwracamy także nieustannie uwagę na rozumienie zachowania psa. Doświadczony właściciel z czasem uczy się samodzielnie, trafnie odczytywać sygnały wysyłane przez psa, co przyczynia się do wzmocnienia więzi z czworonogiem, dzięki której codzienne życie z psem staje się niezwykle interesujące.

04

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.

W naszej szkole stawiamy na ciągły rozwój. Pies, którego rozwój przebiega właściwie, zaczyna szybko przejawiać predyspozycje do wykonywania określonych czynności. Na naszych zajęciach psy mogą doskonalić posiadane umiejętności oraz znajdować nowe pasje. Ciągłe rozszerzanie horyzontów to dobra stymulacja rozwoju zarówno psa jak i jego opiekuna.
Właśnie dlatego psy mogą przychodzić na zajęcia dedykowane do psów w określonym wieku lub zapisać się na zajęcia tematyczne, takie jak: tropienie użytkowe, zajęcia w mieście czy zajęcia socjalizacyjne.
Psy, regularnie uczestniczące w zajęciach w naszej szkole, mogą także stać się częścią kadry, uczestnicząc bezpłatnie w zajęciach jako psi profesorowie, przekazując wiedzę kolejnym pokoleniom psów a także gromadząc własne, unikalne doświadczenie.

TOP
Facebook