FORGOT YOUR DETAILS?

Indywidualnie i
grupowo

dla początkujących i
zaawansowanych

Stary Janków i
Warszawa

w tygodniu i
w weekendy

Chcesz wiedzieć co u nas słychać?

Tropienie użytkowe

za śladem człowieka czy szukanie zgubionych przedmiotów, to doskonały sposób na wykorzystanie największego z psich talentów, węchu. Nos psa to narzędzie doskonałe, którego czułości, dokładności, szybkości i wszechstronności, nie dorównuje żadne ze stworzonych przez człowieka narzędzi do detekcji zapachów.

Niezależnie od tego czy nasz pies to wiejski podwórkowiec czy może miejski kanapowiec, jego nos otwiera przed nim nieznany dla człowieka świat – świat zapachów. Ten niezwykły świat, pozwala psu na cofnięcie się w czasie i odkrycie, co działo się w danym miejscu przed kilkoma minutami, godziną a nawet kilkoma dniami.
Większość właścicieli psów wie o tym że pies posiada niezwykły węch ale zupełnie nie łączy tego faktu z codziennymi potrzebami psa, które przecież są przez niego zdeterminowane. Posiadanie talentu do rozróżniania tysięcy zapachów, pies posiada także nieodpartą chęć korzystania z niego. Niemożność realizowania się w swojej pasji, jest dla psa równie destrukcyjne, co dla człowieka. Wyobraź sobie jak koszmarne byłoby życie Bacha, gdyby nie mógł komponować muzyki lub Leonarda da Vinci gdyby nie mógł malować i tworzyć.

Zrozumienie i zaakceptowanie potrzeb psa, zwłaszcza tych związanych z jego najmocniejszym zmysłem, to podstawa w zbudowaniu z nim mocnej więzi.

 

KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE !

Węch to najmocniejszy zmysł psa, niezależnie od jego wielkości i rasy. Nawet mały mopsik, z malutkim i krótkim nosem, ma setki razy mocniejszy węch niż człowiek.
Nos służy psu nie tylko do lokalizacji czegoś smacznego do zjedzenia ale także do rozpoznawania komunikatów zapachowych innych psów oraz orientacji w otoczeniu.
Umiejętność lokalizacji, rozróżniania i zapamiętywania zapachów to niezwykła psia umiejętność, którą nawet dziś, w dobie niezwykle wyspecjalizowanej techniki, nie jest w stanie zastąpić żadne urządzenie.
Zajęcia węchowe to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania czasu, jakie może sobie wyobrazić pies.
Dając psu możliwość uczestnictwa w zajęciach węchowych, pozwalamy mu być psem i odkryć własne możliwości a także udoskonalać je, pod okiem doświadczonych instruktorów.

 

DLA KOGO ZAJĘCIA?

Zajęcia węchowe przeznaczone są dla psów powyżej 6 miesiąca życia. Nie ma górnej granicy wiekowej ani preferecji rasowych.
Oprócz rozwijania zmysły węchu, zajęcia stymulują także pozostałe zmysły. Pies uczy sie skupienia i koncentracji na działaniu. To doskonałe zajęcia dla psów dorastajacych, psich nastolatków, którym trudno jest utrzymać emocje na wodzy i które szybko się pobudzają obecnością innych psów i ludzi. Dzięki pracy we własnym rytmie, nie czuje on presji ani nie męczy się wymagającymi długiego skupienia ćwiczeniami.
Na zajeciach węchowych każdy pies pracuje tak jak potrafi i w takim tempie jakim chce. Na tych zajęciach to pies mówi co robić, a człowiek musi mu zaufać. Jest to jedna z cech zajęć węchowych, dzięki której, są one ciekawym doświadczeniem dla psów i ich opiekunów.

 

NA ZAJĘCIACH TWÓJ PIES NAUCZY SIĘ:

 

  • szukać i tropić ludzi i przedmioty
  • wyciszania i skupiania na zadaniu
  • współpracy z człowiekiem
  • kontrolowania emocji

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

 

  • Czas trwania zajęć: 1 – 1,5 h
  • Spotkania odbywają się raz w tygodniu
  • Termin zajęć grupowych: Środy, godz. 19.00 (od 7 maja)
  • Na zajęciach wszystkie psy muszą być ubrane w szelki i być zapięte na linkę o min. długości 5m.

 

 

 

TOP
Facebook