FORGOT YOUR DETAILS?

Warsztaty z Kirsten Helming
17-23 lipca 2016r.

 • 0day
 • 00hours
 • 00min
 • 00sec

Zapisy przyjmujemy do 30 kwietnia 2016 lub do wyczerpania miejsc.

Warsztaty z Kirsten Helming

Warsztaty z Kirsten Helming to stałe wydarzenie w naszym Akademickim kalendarzu 🙂

W programie tegorocznych warsztatów:  zgłębianie technik porozumiewania się ze zwierzętami, praca nad uzdrawiającą ciało i ducha, mocą własnej energii oraz nauka intuicyjnego rozwiązywania problemów, trapiących naszych czworonożnych przyjaciół.

Kirsten Helming to mistrzyni Usui Reiki. Korzystając z jej wiedzy, organizujemy też Kurs Reiki, który zaczyna się tego samego dnia, w którym kończą się warsztaty porozumiewania się ze zwierzętami.

Reiki to japońskie określenie oznaczające „życiową energię”, niezbędną i potrzebną wszystkim żywym istotom – ludziom, zwierzętom i roślinom – do prawidłowego życia i funkcjonowania. Niedobór lub zaburzenia w przepływie tej energii jest przyczyną powstawania chorób a także problemów z regeneracją, czy przyspieszeniu procesów starzenia.

Metoda Reiki nie jest związana z żadną religią, nie stoi więc także w opozycji do żadnej religii. To uniwersalna metoda, do której zastosowania potrzebny jest jedynie otwarty umysł.

Kurs Reiki uczy świadomego wysyłania i otrzymywania energii życiowej, z której to przepływu na co dzień, mniej lub bardziej świadomie korzystamy.

Miejsce w których odbywają się obydwa warsztaty jest dla nas bardzo ważne. Przykładamy dużą wagę do tego, by było wyjątkowe i stanowiło wartość dodaną do warsztatów. Tak też będzie i w tym roku. Przez wiele lat spotykaliśmy się blisko Warszawy ale w tym roku, decydowaliśmy się wyjechać troszkę dalej a dokładnie, w okolice Mrągowa, do miejsca które skradło nasze serca w zeszły roku – do Lipowego Domku 🙂

To urocze gospodarstwo nad jeziorem, wśród pięknej przyrody, duchem i wartościami idealnie pasuje do tego o czym uczy Kirsten. Do tego przepyszna domowa kuchnia i gościnna atmosfera.

Uczestnicy warsztatów mogą więc liczyć nie tylko na pracowicie spędzony czas ale także na odbudowujący siły witalne urlop.

Kirsten Helming

Kirsten Helming rozmawiała ze zwierzętami od dziecka, przekonana, że jest to zupełnie naturalne. Dopiero z czasem zauważyła, że taką umiejętność posiadają tylko nieliczni.
Kiedy dorosła, zaczęła doskonalić swój dar, pomagając rozwiązać problemy zwierząt i ich właścicieli. Kirsten jest pewna, iż każdy człowiek rodzi się z takim samym darem co ona, ale z czasem, pod wpływem otoczenia, zapomina o tym.
Pomaganie zwierzętom i ludzim nie było jednak głównym zajęciem Kirsten. Stało się nim dopiero po przejściu Kirsten na emeryturę. Wcześniej pracowała w duńskiej flocie jako telegrafistka.
Obecnie zajmuje pomaga zwierzętom oraz ludziom, stosując własną kombinację zabiegów Reiki, masażu Ttouch oraz mocy uzdrawiającej kryształów i kamieni szlachetnych.
Najczęstszymi pacjentami jej są konie, psy i koty ale zdarzają się także papugi, niedźwiedzie i strusie. W stałej współpracy jest z nią wiele stadnin i stajni wyścigowych. Kirsten wyleczyła dziesiątki koni a setki razy mediowała między nimi a właścicielami i dżokejami.

Podczas warsztatów, Kirsten uczy rozbudzania w sobie uśpionych zdolności. W kursach, które odbyły się do tej pory w Polsce, brali udział różni ludzie, od zwykłych miłośników psów czy kotów po weterynarzy, biznesmenów i artystów. Doświadczyli oni zaskakujących, wprost niewiarygodnych przeżyć, nawiązując kontakt ze zwierzętami. Cóż w tym dziwnego? Przecież już dawno naukowcy stwierdzili, że człowiek na co dzień wykorzystuje zaledwie kilka procent możliwości swojego umysłu. By to zmienić, potrzeba tylko otworzyć się na nowe możliwości.

Kirsten Helming jest niezwykle serdeczną i skromną osobą. Łączy w sobie wielką charyzmę, otwartość i chęć pomocy wszystkim, którzy ją o to proszą.

Tematyka warsztatów porozumiewania się ze zwierzętami:

 • Przyczyny problemów w komunikacji między zwierzętami
 • Jak porozumieć się ze zwierzęciem?
 • Czy porozumienie międzygatunkowe jest możliwe? Jak dzieje się to w naturze?
 • Co jeśli zwierzę nie chce z nami kontaktu?
 • Omówienie głównych problemy jakie mają zwierzęta (agresja, lęki, szczególnie lęk separacyjny, fobie, brak pewności siebie, nadpobudliwość)
 • metody pracy ze zwierzętami problemowymi
 • podstawy masażu Ttouch, terapii kryształami oraz kamieniami szlachetnymi (będzie możliwość zakupu kamieni), oraz terapii olejkiem Manuka, (do kupienia na warsztatach)
 • choroba i śmierć - jak postrzegają je zwierzęta? jak pomóc zwierzęciu przejść na drugą stronę? jak poznać, że zwierzę chce odejść?

  * Tematyka kursu zależy od jego uczestników. Poza głównymi zagadnieniami, wymienionymi powyżej, to uczestnicy decydują czego chcą się dowiedzieć na warsztatach. Dzięki przyjętej konwencji, każde warsztaty są inne i niepowtarzalne.

Tematyka warsztatów Reiki:

 • Wprowadzenie do metody Reiki
 • Zasady życia wg metody Reiki
 • Inicjacja - przedstawienie pierwszego symbolu Reiki
 • Ćwiczenia praktyczne ze zwierzętami

O metodzie porozumiewania się ze zwierzętami:

 • Kurs porozumiewania się ze zwierzetami ukończyłam kilka lat temu. Spotkanie z Kirsten Helming jest dla mnie ważnym punktem w rozwoju mojej praktyki weterynaryjnej. Od Kirsten nauczyłam się skupiać na potrzebach moich pacjentów a nie tylko na mojej chęci wyleczenia ich. Dzięki Kirsten odkryłam, że jet to ogromna różnica. Kirsten nauczyła mnie wsłuchiwać się w potrzeby zwierząt, podejmowania próby zrozumienia ich. To było i jest bardzo ważne doświadczenie w moim zyciu.
  Urszula Hellmann // Lekarz weterynarii
 • Tu nie chodzi o naukowe ewaluacje o teoretyczne podstawy, do tego nie ma podręcznika. To coś co ma każdy z nas - zdolność komunikacji. Trzeba zachować naturalność, dostrzec osobowość zwierzęcia i zrozumieć że ta relacja to przepływ energii.
  Lindsay Hunt // Obrońca i hodowca Bawołów Afrykańskich
 • Żadna z metod pracy z psami nie dała mi tylu odpowiedzi. Dzięki niej mam pewność, że w pracy ze zwierzętami najlepsze rezultaty dostanę kierując się sercem i tym co czuję. Rozum i analityczne myślenie zostawiam na później. W kontakcie ze zwierzęciem nie ma na to czasu. Trzeba być obecnym tu i teraz.
  Agnieszka Nojszewska // Behawiorysta i instruktor szkolenia psów

O metodzie Reiki:

 • Metoda Reiki to nie są czary, to magia :-D Magia niezwykłego wpływu naszej energii na zdrowie i życie nasze oraz otaczających nas ludzi i zwierząt.
  Czasem nie wiemy dlaczego czyjaś obecność, słowo, dotyk sprawia, że czujemy się lepiej. To właśnie jest przepływ energii życiowej, na którą tak samo jak my reagują także zwierzęta. Dzięki kursowi Reiki możemy nauczyć się przekazywać i otrzymywać ją bardziej świadomie i skutecznie.
  Agnieszka Nojszewska

Termin:

 • 17 - 20 lipca, Warsztaty Porozumiewania się ze Zwierzętami
  Zaczynamy w niedzielę o godz. 18.00, wspólną kolacją, kończymy w środę o 16.00.
 • 20 - 23 lipca, Warsztaty Reiki w pracy z psem
  Zaczynamy w środę kolacją o godz. 18.00, kończymy w sobotę o 16.00
Warsztaty odbywają się raz w roku, w okresie letnim.

Miejsce:

Lipowy Dom - Lipowo 71, gmina Piecki powiat mrągowski
Współrzędne GPS: N 53° 47' 04.41'' E 21° 26' 24.80''

Koszt uczestnictwa:

 • Warsztaty Porozumiewania się ze Zwierzętami

  500zł - cena dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  600zł - cena dla uczestników przyjeżdżających z psem
 • Kurs Reiki w pracy z psem

  I poziom (20-23 lipca)
  500zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  600zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  II poziom
  500zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  600zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  III poziom
  700zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  750zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  IV poziom mistrzowski
  1400zł - zarówno dla uczestników z psami, jak i bez psów
 • Liczba miejsc dla osób z psami jest ograniczona.
 • Cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.
 • Na czas warsztatów, rezerwujemy cały Lipowy Dom, w którym odbywają się warsztaty.
  Ze względu na charakter warsztatów, możliwy jest tylko nocleg w Lipowym Domu.
  Lipowy dom oferuje 20 miejsc noclegowych, w pokojach 2 i 3 osobowych.
  KOSZT NOCLEGU Z WYŻYWIENIEM - 140zł /dobę/osobę
  Koszt pobytu psa - 15 zł/dobę
 • Noclegi prosimy rezerwować przez naszą stronę, łącznie z rezerwacją warsztatów.
 • UWAGA ! Zapisy przyjmujemy do 30 kwietnia 2016 roku.
  Warunkiem zarezerwowania miejsca na warsztatach jest wpłata do 30 kwietnia zaliczki w wysokości 300zł. Zaliczka ta jest bezwrotna.
  Całość kosztów należy pokryć do 4 lipca 2016.


  Dane do przelewu:

  66 1140 2017 0000 4802 0656 4225
  Dobry Pies, Agnieszka Nojszewska
  ul. Twórcza 36
  03-289 Warszawa
  z dopiskiem: "Kirsten Zwierzeta/Reiki + nazwisko uczestnika"

Opis dojazdu:

współrzędne GPS Lipowego Domu:
N 53° 47' 04.41''
E 21° 26' 24.80''

Z Warszawy wyjeżdżamy drogą na Augustów i jedziemy przez Pułtusk, Różan do Ostrołęki.

- Z Ostrołęki sa już drogowskazy na Mrągowo, trzeba uważac aby nie przegapić pierwszego z nich, który jest na rondzie - trzeci zjazd w lewo. Jedziemy cały czas zgodnie z drogowskazami mijając Myszyniec, Rozogi, Spychowo, Stare Kiełbonki. Nie dojeżdżamy jednak do Mrągowa.
- Przejeżdżamy przez Piecki i prawie na ich końcu skręcamy zgodnie z drogowskazem w prawo na Mikołajki. Po ok 8 km, bardzo krętej drogi w lesie, będzie skrzyżowanie - w lewo Kosewo, w prawo Ukta - my jedziemy prosto na Mikołajki i

UWAGA po 200m mało widoczny skręt w lewo na Lipowo. - Zjeżdżamy z asfaltu na szutrową drogę. - Dojeżdżamy do rozwidlenia i ponownego wjazdu na asfalt. - Jedziemy w prawo, mijamy sklep, kontenery na śmieci i zjeżdżamy z asfaltu w lewo. Cały czas jedziemy szutrową drogą wzdłuż jeziora aż zobaczymy, za starym cmentarzem, lipowy dom. Taki z niebieskimi okiennicami:).

Mijamy pierwsza bramę i dojeżdżamy do wjazdu na parking.
Szerokiej drogi!
Formularz Zgłoszeniowy na Warsztaty z Kirsten Helming
Oto jak wspaniale było w Lipowym Domu rok temu :-)
TOP
Facebook