FORGOT YOUR DETAILS?

13-16 sierpnia 2018
16-19 sierpnia 2018

Zapisy przyjmujemy do 31 czerwca 2018 lub do wyczerpania miejsc.

Warsztaty z Kirsten Helming

Warsztaty z Kirsten Helming to stałe wydarzenie w naszym Akademickim kalendarzu 🙂

W programie tegorocznych warsztatów:  zgłębianie technik porozumiewania się ze zwierzętami, praca nad uzdrawiającą ciało i ducha, mocą własnej energii oraz nauka intuicyjnego rozwiązywania problemów, trapiących naszych czworonożnych przyjaciół.

Kirsten Helming to mistrzyni Usui Reiki. Korzystając z jej wiedzy, organizujemy też Kurs Reiki, który zaczyna się tego samego dnia, w którym kończą się warsztaty porozumiewania się ze zwierzętami.

Reiki to japońskie określenie oznaczające „życiową energię”, niezbędną i potrzebną wszystkim żywym istotom – ludziom, zwierzętom i roślinom – do prawidłowego życia i funkcjonowania. Niedobór lub zaburzenia w przepływie tej energii jest przyczyną powstawania chorób a także problemów z regeneracją, czy przyspieszeniu procesów starzenia.

Metoda Reiki nie jest związana z żadną religią, nie stoi więc także w opozycji do żadnej religii. To uniwersalna metoda, do której zastosowania potrzebny jest jedynie otwarty umysł.

Kurs Reiki uczy świadomego wysyłania i otrzymywania energii życiowej, z której to przepływu na co dzień, mniej lub bardziej świadomie korzystamy.

Miejsce w których odbywają się obydwa warsztaty jest dla nas bardzo ważne. Przykładamy dużą wagę do tego, by było wyjątkowe i stanowiło wartość dodaną do warsztatów. Tak też będzie i w tym roku.

W tym roku spotykamy się blisko Warszawy, zaledwie 40 min od centrum Warszawy, w gościnnych progach Dworu Klembów.

Kirsten Helming

Kirsten Helming rozmawiała ze zwierzętami od dziecka, przekonana, że jest to zupełnie naturalne. Dopiero z czasem zauważyła, że taką umiejętność posiadają tylko nieliczni.
Kiedy dorosła, zaczęła doskonalić swój dar, pomagając rozwiązać problemy zwierząt i ich właścicieli. Kirsten jest pewna, iż każdy człowiek rodzi się z takim samym darem co ona, ale z czasem, pod wpływem otoczenia, zapomina o tym.
Pomaganie zwierzętom i ludzim nie było jednak głównym zajęciem Kirsten. Stało się nim dopiero po przejściu Kirsten na emeryturę. Wcześniej pracowała w duńskiej flocie jako telegrafistka.
Obecnie zajmuje pomaga zwierzętom oraz ludziom, stosując własną kombinację zabiegów Reiki, masażu Ttouch oraz mocy uzdrawiającej kryształów i kamieni szlachetnych.
Najczęstszymi pacjentami jej są konie, psy i koty ale zdarzają się także papugi, niedźwiedzie i strusie. W stałej współpracy jest z nią wiele stadnin i stajni wyścigowych. Kirsten wyleczyła dziesiątki koni a setki razy mediowała między nimi a właścicielami i dżokejami.

Podczas warsztatów, Kirsten uczy rozbudzania w sobie uśpionych zdolności. W kursach, które odbyły się do tej pory w Polsce, brali udział różni ludzie, od zwykłych miłośników psów czy kotów po weterynarzy, biznesmenów i artystów. Doświadczyli oni zaskakujących, wprost niewiarygodnych przeżyć, nawiązując kontakt ze zwierzętami. Cóż w tym dziwnego? Przecież już dawno naukowcy stwierdzili, że człowiek na co dzień wykorzystuje zaledwie kilka procent możliwości swojego umysłu. By to zmienić, potrzeba tylko otworzyć się na nowe możliwości.

Kirsten Helming jest niezwykle serdeczną i skromną osobą. Łączy w sobie wielką charyzmę, otwartość i chęć pomocy wszystkim, którzy ją o to proszą.

Tematyka warsztatów porozumiewania się ze zwierzętami:

 • Przyczyny problemów w komunikacji między zwierzętami
 • Jak porozumieć się ze zwierzęciem?
 • Czy porozumienie międzygatunkowe jest możliwe? Jak dzieje się to w naturze?
 • Co jeśli zwierzę nie chce z nami kontaktu?
 • Omówienie głównych problemy jakie mają zwierzęta (agresja, lęki, szczególnie lęk separacyjny, fobie, brak pewności siebie, nadpobudliwość)
 • metody pracy ze zwierzętami problemowymi
 • podstawy masażu Ttouch, terapii kryształami oraz kamieniami szlachetnymi (będzie możliwość zakupu kamieni), oraz terapii olejkiem Manuka, (do kupienia na warsztatach)
 • choroba i śmierć - jak postrzegają je zwierzęta? jak pomóc zwierzęciu przejść na drugą stronę? jak poznać, że zwierzę chce odejść?

  * Tematyka kursu zależy od jego uczestników. Poza głównymi zagadnieniami, wymienionymi powyżej, to uczestnicy decydują czego chcą się dowiedzieć na warsztatach. Dzięki przyjętej konwencji, każde warsztaty są inne i niepowtarzalne.

Tematyka warsztatów Reiki:

 • Wprowadzenie do metody Reiki
 • Zasady życia wg metody Reiki
 • Inicjacja - przedstawienie pierwszego symbolu Reiki
 • Ćwiczenia praktyczne ze zwierzętami

O metodzie porozumiewania się ze zwierzętami:

 • Kurs porozumiewania się ze zwierzetami ukończyłam kilka lat temu. Spotkanie z Kirsten Helming jest dla mnie ważnym punktem w rozwoju mojej praktyki weterynaryjnej. Od Kirsten nauczyłam się skupiać na potrzebach moich pacjentów a nie tylko na mojej chęci wyleczenia ich. Dzięki Kirsten odkryłam, że jet to ogromna różnica. Kirsten nauczyła mnie wsłuchiwać się w potrzeby zwierząt, podejmowania próby zrozumienia ich. To było i jest bardzo ważne doświadczenie w moim zyciu.
  Urszula Hellmann // Lekarz weterynarii
 • Tu nie chodzi o naukowe ewaluacje o teoretyczne podstawy, do tego nie ma podręcznika. To coś co ma każdy z nas - zdolność komunikacji. Trzeba zachować naturalność, dostrzec osobowość zwierzęcia i zrozumieć że ta relacja to przepływ energii.
  Lindsay Hunt // Obrońca i hodowca Bawołów Afrykańskich
 • Żadna z metod pracy z psami nie dała mi tylu odpowiedzi. Dzięki niej mam pewność, że w pracy ze zwierzętami najlepsze rezultaty dostanę kierując się sercem i tym co czuję. Rozum i analityczne myślenie zostawiam na później. W kontakcie ze zwierzęciem nie ma na to czasu. Trzeba być obecnym tu i teraz.
  Agnieszka Nojszewska // Behawiorysta i instruktor szkolenia psów

O metodzie Reiki:

 • Metoda Reiki to nie są czary, to magia :-D Magia niezwykłego wpływu naszej energii na zdrowie i życie nasze oraz otaczających nas ludzi i zwierząt.
  Czasem nie wiemy dlaczego czyjaś obecność, słowo, dotyk sprawia, że czujemy się lepiej. To właśnie jest przepływ energii życiowej, na którą tak samo jak my reagują także zwierzęta. Dzięki kursowi Reiki możemy nauczyć się przekazywać i otrzymywać ją bardziej świadomie i skutecznie.
  Agnieszka Nojszewska

Termin:

 • 13 - 16 sierpnia, Warsztaty Porozumiewania się ze Zwierzętami
  Zaczynamy w poniedziałek o godz. 18.00, wspólną kolacją, kończymy w czwartek o 16.00.
 • 16 - 19 sierpnia, Warsztaty Reiki w pracy z psem
  Zaczynamy w czwartek kolacją o godz. 18.00, kończymy w niedzielę o 16.00
Warsztaty odbywają się raz w roku, w okresie letnim.

Miejsce:

Dwór Klembów pod Warszawą
www.dworklembow.pl

Kontakt:

Tel. +48 500 622 500
Tel. +48 22 799 32 99
biuro@dworklembow.pl

Rezerwacja i Koszt uczestnictwa:

 • Warsztaty Porozumiewania się ze Zwierzętami

  600zł - cena dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  700zł - cena dla uczestników przyjeżdżających z psem
 • Kurs Reiki w pracy z psem

  I poziom
  500zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  600zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  II poziom
  500zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  600zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  III poziom
  700zł - dla uczestników przyjeżdżających bez psa
  750zł - dla uczestników przyjeżdżających z psem

  IV poziom mistrzowski
  1400zł - zarówno dla uczestników z psami, jak i bez psów
 • Liczba miejsc dla osób z psami jest ograniczona.
 • Cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia.
 • Rezerwacje pokojów w Dworku, prosimy wykonać bezpośrednio w Dworku.

 • UWAGA ! Zapisy przyjmujemy do 31 czerwca
  Warunkiem zarezerwowania miejsca na warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 300zł.
  Całość kosztów należy pokryć do 31 lipca.


  Rezerwację przyjmujemy mailowo na adres: kontakt@dobrypies.pl
  Prosimy podać:
  • imię i nazwisko uczestnika,
  • miejsce z którego uczestnik jedzie na warsztaty
  • numer telefonu
  • informację, czy uczestnik zabiera ze sobą psa.


  Dane do przelewu:

  66 1140 2017 0000 4802 0656 4225
  Dobry Pies, Agnieszka Nojszewska
  ul. Twórcza 36
  03-289 Warszawa
  z dopiskiem: "Kirsten Zwierzeta/Reiki + nazwisko uczestnika"
Oto jak wspaniale było na warsztatach z Kirsten Helming w poprzednich latach :-)
TOP
Facebook