Skip to main content

“Trenerzy pracujący w Akademii i z nią współpracujący, to osoby wyróżniające się w świecie trenerów psów, przede wszystkim wielkim szacunkiem do psów i ich potrzeb. Zrywamy ze starymi trendami mówiącymi, że pies ma być posłuszny i grzeczny, co sprzyja nadużywaniu władzy przez człowieka.
Uczymy ludzi by nie bali się dać psu wolność, wybór i prawo do własnego zdania. Pomagamy im zbudować z psem więź opartą na wzajemnym zaufaniu, współpracy i trosce.
Zamiast posłuszeństwa uczymy jak piękny jest świat w którym psy mogą realizować swoje psie pasje wspólnie z człowiekiem. Skupiamy się na wspieraniu rozwoju psa i wspólnym odkrywaniu z nim jego możliwości, by coraz lepiej radził sobie ze spotykającymi go stresującymi sytuacjami.
Naszym celem jest by człowiek i pies stali się partnerami, przyjaciółmi i stworzyli silną, wzajemnie wspierającą się patchworkową rodziną.”

Agnieszka NojszewskaZałożyciel, Instruktor, Behawiorysta
książka

Encyklopedia. Psy rasowe

W obrębie ras psy różnią się: wielkością, rodzajem sierści czy sylwetką, ale na charakter każdego z nich wpływa nie pochodzenie, lecz wychowanie. Właśnie ze względu na obycie pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Psy rasowe. Encyklopedia prezentuje osiemdziesiąt wybranych ras psów. Opisy zawierają ważne informacje o pochodzeniu każdej z nich, jej przeznaczeniu i usposobieniu oraz niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Starannie dobrane zdjęcia przedstawiają poszczególne psy w charakterystycznych dla nich pozach. Jest to podręczny przewodnik niezbędny dla każdego, kto zamierza nabyć rasowego przyjaciela.

książka

Encyklopedia. Psy rasowe, wydanie II

W obrębie ras psy różnią się: wielkością, rodzajem sierści czy sylwetką, ale na charakter każdego z nich wpływa nie pochodzenie, lecz wychowanie. Właśnie ze względu na obycie pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Psy rasowe. Encyklopedia prezentuje osiemdziesiąt wybranych ras psów. Opisy zawierają ważne informacje o pochodzeniu każdej z nich, jej przeznaczeniu i usposobieniu oraz niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Starannie dobrane zdjęcia przedstawiają poszczególne psy w charakterystycznych dla nich pozach. Jest to podręczny przewodnik niezbędny dla każdego, kto zamierza nabyć rasowego przyjaciela.

Nasza historia

Założenie Stowarzyszenia Dobry Pies

2002

Wszystko zaczęło się od Stowarzyszenia Dobry Pies. Jego głównym celem było zdobywanie wiedzy na temat pracy psów asystujących i ich szkolenia. Działalność stowarzyszenia skupiała się na organizacji kursów dla trenerów psów, groomerów oraz osób chcących pracować w dogoterapii.

Zdobywamy doświadczenia

2003

Uczestnictwo w Konferencji Assistance Dogs Europe

Żądni wiedzy i spotkania z nowymi ludźmi, przyjechaliśmy do Berlina. Pierwszy raz mieliśmy okazję spotkać się z doświadczonymi trenerami z organizacji z całej Europy.

Wizyta w Klinice Zachowań Psów w Północnej Jutlandii

Vibeke Reese jest doświadczoną duńską trenerką i behawiorystką. Swoją pracę wśród zwierząt rozpoczęła opiekując się zwierzętami w ZOO. Stąd wiele ciekawych pomysłów na szkolenie psów. Vibeke zaprosiła nas do siebie by pokazać, jak działa prowadzony przez nią program szkolenia psów asystujacych.

Urodziny Klocka

2004

1 kwietnia 2004 przychodzi na świat Klocek. Niezwykły pies, który przyczyni się do wielu zmian w życiu nie tylko jego opiekunki Agnieszki ale także setek psów i ich ludzi, którzy uczestniczyć będą w zajęciach Akademii.

6-miesięczny staż w USA

2005

W październiku Agnieszka aka Agnes wyjeżdża na 6-cio miesięczny staż do Fundacji “4 Paws for Ability”, organizacji non-profit założonej przez Karen Shirk w roku 1998, znanej ze szczególnego rozumienia problemów i potrzeb ludzi, którzy zwracają się do niej o pomoc. Fundacja ma siedzibę w Xenia w stanie Ohio.

4 Paws zasłynęło z tego, że akceptuje aplikacje osób, które zostały odrzucone przez inne organizacje np. z przyczyn wiekowych, zbyt dużego stopnia niepełnosprawności, czy np. ze względu na posiadanie przez aplikanta innego zwierzęcia. Jest to także jedyna w Stanach Zjednoczonych organizacja szkoląca psy serwisowe dla dzieci autystycznych. O działalności ” 4 Paws for Ability” opowiada pierwszy odcinek, dokumentalnej serii “Psy” wyprodukowanej w 2018r przez Netflix.

Hotel dla Psów

2006

Po powrocie ze Stanów, Agnieszka rozpoczyna szkolenia i na prośbę swoich klientów zaczyna przyjmować psy najpierw do swojego domu, w Powązkach koło Kampinosu. Następnie otwiera obok hotel dla psów, który stanie się źródłem wielu inspiracji do pracy z psami.

Powstaje Akademia Dobry Pies

2007

W 2007 roku Stowarzyszenie Dobry Pies kończyło swoją działalność. W tym samym roku, 1 czerwca, Dobry Pies odrodził się jako firma:  Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami – Dobry Pies. Jej właścicielką jest Agnieszka Nojszewska, poprzednio Prezes Stowarzyszenia Dobry Pies i pomysłodawczyni nazwy “Dobry Pies”

I. Warsztaty z Kirsten Helming

2008

I edycja Warsztatów Porozumiewania się ze Zwierzętami. Po raz pierwszy organizujemy warsztaty i to z niezwykłą osobą, duńską terapeutką – Kirsten Helming.

Pet Dog Trainers of Europe

2009

Wstąpienie do PDTE było dla Agnieszki wielkim wydarzeniem, głównie dlatego, że poznała, jak wielu profesjonalistów zajmujących się psami, szuka nowej, swojej drogi, w której szanuje się potrzeby psów. W tamtym czasie, wciąż bardzo mało było w Polsce trenerów, którzy uczyli czegoś innego poza obedience, agility czy wystawianiem psów. Tropienie odbywało się głównie w formie tropienia sportowego. Nie było ani jednej szkoły, która oferowała tropienie użytkowe.

Kurs Instruktorski u Turid Rugaas

2010

Ukończenie kursu instruktorskiego “Dog behaviour & problem solving”. Otrzymanie dyplomu zakończenia Kursu Instruktorskiego u Turid Rugaas  w ramach International Dog Trainer Education

Semiarium z Turid Rugaas

2012

Organizacja Seminarium pt. “Rasy psów: predyspozycje, potrzeby i problemy psów rasowych i wielorasowych” z prowadzącą Turid Rugaas

Pełne członkowstwo w PDTE

2012

Organizacja Seminarium pt. “Rasy psów: predyspozycje, potrzeby i problemy psów rasowych i wielorasowych” z prowadzącą Turid Rugaas

Dog-Oriented Behaviour Course

2013

Ukończenie dwuletniego kursu (2011-2013) “Dog-Oriented Behaviour Course” – Specjalista Terapii Zachowań Psów, który prowadziła Raili Halme z Finlandii

Dog Social Culture w Kopenhadze

2014

Wykład na PDTE AGM “Dog Social Culture” (Kopenhaga, Dania 09.2014r.)

I. Międzynarodowa Konferencja

2017

Międzynarodowa konferencja “Zachowania społeczne psów” to nasz wymarzony od dawna projekt. Głównym prelegentem była Turid Rugaas, legenda dla wszystkich szkoleniowców, którzy są zainteresowani tym, co mówią do nich psy. To właśnie ona jako pierwsza opisała w książce sygnały uspokajające u psów. Polskimi prelegentami byli: Alina Bendiuk, trenerka i behawiorystka, prowadząca w Białymstoku szkołę “Alpi”, Aneta Sitkiewicz – trenerka i behawiorystka prowadząca własne schronisko “Psierociniec” oraz lek.wet. Rafał Niziołek

II. Międzynarodowa Konferencja

2018

Tym razem naszym gościem podczas konferencji “Zachowania społeczne psów” był Michele Minunno, behawiorysta z Włoch.

Pożegnanie profesora Klocka

2019

Klocek   01.04.2004 – 8.09.2019

Niezwykły pies a może po prostu pies ale mający szczęście spotkać na swojej drodze ludzi, którzy się o niego troszczyli, opiekowali i wysłuchali oraz chcieli się od niego uczyć.

Egzamin 13. edycji Kursu Trenerskiego

2020

17-18 października 2020 odbył się egzamin, kończący 13. edycję Kursu Trenerskiego. Do listy trenerów dołączyło 8 osób. Gratulacje!

Egzaminy 14. i 15. edycji Kursu Trenerskiego oraz 5. edycji Kursu Instruktorskiego

2021

Do listy trenerów dołączyło 14 osób a do listy behawiorystów 4 osoby. Gratulacje!

Ukończenie 16. i 17. edycji Kursu Trenerskiego oraz 6. edycji Kursu Instruktorskiego

2022

Do listy trenerów dołączyło 16 osób a do listy behawiorystów 5 osób. Gratulacje!

Odbyły się dwie równoległe edycje 18. i 19. Kursu Trenerskiego oraz 8. edycja Kursu Instruktorskiego

2023

Do listy trenerów dołączyło 12 osób

W marcu ruszyły pierwsze zjazdy 20.edycji Kursu Trenerskiego i 9. edycji Kursu Instruktorskiego

2024