Terapia Behawioralna

Program terapeutyczny

dla psów w problemami behawioralnymi

Terapia Behawioralna

Większość psów, podobnie jak innych zwierząt, rodzi się z określonymi cechami psychicznymi. Ich umysł nie jest wcale białą kartą…. jest kartą która ma już swoje cechy, objawiające się w cechach osobowości, czyli tendencjach/skłonnościach do określonych zachowań. Dlatego nawet szczenięta z jednego miotu różnie się rozwijają i inaczej chłoną wiedzę oraz mają troszkę inne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Nieświadomość takich różnic między psami powoduje, że psy trafiają do nieodpowiednich domów i bardzo szybko okazuje się że niezbędna jest terapia behawioralna psów. Zanim więc trafi do Ciebie pies, zastanów się jak wybrać odpowiedniego dla siebie psa.

Cechy charakteru oceniają jednak predyspozycję do określonych zachowań a nie to czy pies będzie dobrym psem terapeutycznym czy tropiącym. By tak się stało psu potrzebna jest jeszcze opieka odpowiedniej osoby, która zapewni psu odpowiednie warunki rozwoju. Terapia behawioralna psów pozwala na określenie jakie warunki są niezbędne by dalszy rozwój psa przebiegał właściwie.

Problemy występujące u psów najczęściej

 • agresja (z różnych przyczyn)
 • nadpobudliwość / nadruchliwość
 • obsesje/ fiksacje / zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD)
 • fobie
 • brak pewności siebie
 • niepokój/ lęk przed separacją
 • depresja

Jeśli pies ma odpowiednie warunki życia, żyje tak jak powinien żyć pies, wśród zdrowych i stabilnych emocjonalnie osobników swojego gatunku a także wśród odpowiedzialnych ludzi, którzy zaspokajaną wszystkie jego potrzeby, rozwój psa przebiega prawidłowo.

Jeśli nie ma tyle szczęścia i trafia na nieodpowiednią rodzinę, psią czy ludzką, jego osobowość nie ma niestety możliwości rozwinąć się właściwie.

Część ludzi zaczyna bowiem traktować psa jak człowieka, dając mu to co z ludzkiego punktu widzenia wydaje się psu potrzebne. Nie dzieje się tak wcale ze złej woli. Najzwyczajniej w świecie ludzie kochają swojego psa i nie ma w tym niczego złego. Błędem jaki popełniają właściciele psów jest po prostu uczłowieczanie swoich czworonogów i niepozwalanie im żyć w sposób jaki stworzyła je natura, mimo iż z ludzkiego punktu widzenia, życie tych psów wydaje się bajką…. By pies miał problem wcale nie trzeba go bić, głodzić czy trzymać w zamknięciu. Wystarczy odebrać go zbyt szybko od matki, nie pozwalać mu na kontakty z innymi dobrze wychowanymi psami i zamiast na spokojne spacery w miejscach gdzie pies może biegać luzem, chodzić z nim na metrowej smyczy wokół bloku i na zajęcia a problem ciągnięcia na smyczy załatwiać na zajęciach z posłuszeństwa w starym, „dobrym” kolczatkowym stylu, wśród 15 innych psów.

Błędy w zrozumieniu natury psa i nieprawidłowe jego traktowanie powoduje zachwianie równowagi psychicznej psa i powstanie szeregu problemów z funkcjonowaniem w środowisku. Przyczyną powstawania problemów mogą być również czynniki fizyczne: choroby, nieprawidłowa dieta i pielęgnacja.

Organizacja Kursu

Program Terapeutyczny składa się z kilku etapów:

 

Etap 1.:  Rozpoznanie i diagnoza

 • Indywidualna konsultacja u klienta

Cena: 350 zł (-10% rabatu dla psów adoptowanych) + koszt dojazdu

 

Etap 2.: Wprowadzenie nowych wzorców zachowania

 • 6 zajęć indywidualnych (każde po 1,5h)
 • dostęp do wykładów online
 • możliwość telefonicznej konsultacji z trenerem nadzorującym zajęcia w całym czasie trwania kursu

Cena: 1.000 zł (-10% rabatu dla psów adoptowanych)

 

Kolejne etapy: Utrwalenie nowych wzorców

 • 6 zajęć indywidualnych (każde po 1,5h)
 • dostęp do wykładów online
 • możliwość telefonicznej konsultacji z trenerem nadzorującym zajęcia w całym czasie trwania kursu

Cena: 900 zł (-10% rabatu dla psów adoptowanych)

Regulamin Zajęć:

Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu:

 • W szkoleniu może uczestniczyć osoba niepełnoletnia ale jedynie pod opieką rodzica.
 • Psy uczestniczące w szkoleniu muszą być zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym i wściekliźnie
 • Psy powinny być zabezpieczone przeciwko pchłom i kleszczom przez cały rok.
 • Psy przychodzące na zajęcia muszą mieć szelki lub obrożę (zwykłą płaską lub półzaciskową) oraz być na smyczy/lince (min. 5m).
 • W zajęciach nie mogą brać udział psy chore
 • Suki w trakcie trwania cieczki mogą brać udział w zajęciach jedynie po wcześniejszym ustaleniu tego z trenerem prowadzącym.
 • Jeśli pies ma w dniu zajęć rozwolnienie lub jest osowiały, kaszle lub ma katar, właściciel powinien  niezwłocznie powiadomić o tym trenera prowadzącego zajęcia, ponieważ objawy te mogą być związane z chorobami zakaźnymi.
 • Na zajęciach niedozwolone są kolczatki, obroże zaciskowe oraz smycze typu Flexi a także nieodpowiednio dobrane szelki, ograniczające ruchy psa.
 • Każdy właściciel zobowiązuje się sprzątać po swoim psie.
 • Właściciele psów czekają na rozpoczęcie zajęć w samochodach. Wyjście z samochodu musi być ustalone z trenerem nadzorującym zajęcia.
 • Psy uczestniczące w zajęciach nie mogą przed, w trakcie ani bezpośrednio po zakończeniu zajęć, podchodzić do siebie,  bez pozwolenia trenera.
 • Za szkody wyrządzone przez psa na zajęciach odpowiada właściciel psa.

Współpraca z Panią była dla nas i naszego psa Lucky'ego (cocker spaniel angielski) wielką przyjemnością.
Przekazała nam Pani bardzo cenną wiedzę z zakresu skutecznych ćwiczeń i technik porozumiewania się z psem. Były to lekcje, które postrzegaliśmy bardziej jako interesujące spotkania. Były zawsze bardzo profesjonalnie przygotowane, opatrzone trafnymi przykładami, pełne szczerych dyskusji i cierpliwych wyjaśnień. Potrafiła Pani stworzyć naturalną, miłą atmosferę, mimo, iż była Pani wymagająca, a czasami krytyczna wobec naszych nieudolnych zachowań.
Największą jednak wartością tych zajęć było uzmysłowienie nam psychologicznych różnic jakie są pomiędzy nami a psem w zakresie postrzegania otoczenia, potencjalnych zagrożeń, sytuacji stresujących oraz kontaktów z innymi ludźmi i zwierzętami. Zrozumieliśmy, że kluczem do właściwych relacji z psem jest umiejętność zaakceptowania jego uczuć, potrzeb i zapewnienie mu bezpieczeństwa.

Jerzy Frydlewicz

Mój pies – Figa jest schroniskowym mieszańcem. Miała około roku, kiedy do mnie trafiła i zdecydowanie nie była idealnie łagodnym, misiowatym pieszczochem. Na dodatek ja nie za bardzo wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Po jakimś czasie trafiłam na Agnieszkę Nojszewską i życie z problematycznym psem powoli stawało się łatwiejsze. Dzięki Agnieszce dowiedziałam się jak rozumieć język psiego ciała, jak przewidywać pewne zachowania, jak na nie reagować, czego unikać. Ponadto nauka chodzenia na smyczy, przychodzenia na zawołanie itp. Jeśli brak nam dobrego towarzystwa do socjalizacji psa, Agnieszka dobierze odpowiednich kolegów na spotkania socjalizacyjne, bo to jednak ważne, żeby psy podpatrywały u kumpli dobre zachowania, a nie takie, które pogłębią nasze problemy. Oczywiście samo się nie zrobi – Agnieszka podpowie, wytłumaczy, przypilnuje, ale bez współpracy właściciela psa nic się nie zmieni. Czyli – ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, powtarzać jak najczęściej wdrażane na zajęciach sposoby na psa, być wytrwałym i konsekwentnym. Bez tego nie oczekujcie cudów.
Z czystym sumieniem polecam Agnieszkę wszystkim odpowiedzialnym i rozsądnym psiarzom, którym zależy zarówno na nauczeniu psa pewnych zachowań, jak i na nauczeniu siebie jak się z psem obchodzić, aby mieć oddanego, wiernego czworonożnego przyjaciela.

Justyna Czerniawska
W każdej chwili wybierz

Zajęcia węchowe

największy psi talent

więcej informacji