Yuppies

Akademia Pana Klocka Klasa 2.

dla psów w wieku 7-9 miesięcy

Wiek między 6 a 9 miesiącem jest burzliwym okresem pełnym nowych doświadczeń. Nie mamy już tu do czynienia z trzymającym się naszych nóg szczeniaczkiem. Licznik odległości od właściciela zaczyna szwankować i pies wypuszcza się coraz dalej, zupełnie nieświadomy zagrożeń.

Psia młodzież wszędzie szuka wrażeń: jest silna, odbiega coraz dalej, węszy i wchodzi wszędzie, gdzie tylko da się zajrzeć. Pies w tym wieku nie ma już zamiaru spędzać czasu z rodzicami. Nie interesuje go także znany teren. Pragnie dowiedzieć się, co dzieje się za rogiem.

To idealny wiek, by pozwalać psu na nowe wyzwania. Okres między 6 a 9 miesiącem życia charakteryzuje się obniżonym poziomem lęku u psa. Nowość jest dla psa pociągająca. Okres dorastania jest jednak także czasem niełatwym, zwłaszcza dla właściciela. Młodemu psu, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych nie łatwo jest zrozumieć, że pewne obszary są nadal niedostępne i niebezpieczne.

Pierwsze samodzielne próby odkrywania otoczenia

Młody pies zaczyna stawiać swoje pierwsze samodzielne kroki ale nadal jest bardzo delikatny psychicznie, więc potrzebuje w nich twojego wsparcia. Jego osobowość cały czas kształtuje się.

Coraz bardziej świadome uczestniczenie w życiu społecznym grupy

Dorastające psy coraz lepiej rozumieją relacje miedzy psami w grupie i zaczynają szukać w niej swojego miejsca. Powoli odkrywają, że interakcje w grupie nie polegają jedynie na niewinnej zabawie a pozwalają się rozwijać, doskonalić umiejętności i przede wszystkim uczyć się współpracy.

Dlaczego warto przyjść na zajęcia?

Pies, podobnie jak człowiek, uczy się przez całe życie, przechodząc przez kolejne etapy rozwoju. Każdy z etapów ma swoje prawa i potrzeby.
Młody pies, który w wieku szczenięcym dostał wsparcie rodziny, poznał siebie, odkrył swoje zmysły i najbliższe otoczenie, dostał poczucie bezpieczeństwa, wsparcia i przynależności, teraz doskonali swoje umiejętności. Psia młodzież jest nieustraszona, ciekawska, nie znająca zmęczenia i szukająca wyzwań. Oczywiście jej odwaga, to raczej wielka ciekawość, połączona z brakiem doświadczeń a przede wszystkim (i bardzo dobrze) tych złych doświadczeń.

Okres dorastania to ostatni czas na w miarę szybkie i bezbolesne nadrobienie zaległości z okresu szczenięcego

Bywają także młode psy, które nie miały szczęścia, zaznać w wieku szczenięcym rodzinnego wsparcia. Zaniedbane, mają opóźnienia w rozwoju emocjonalnym i społecznym. Jeśli zaległości te nie objawiają się zaburzeniami zachowania, taki pies trafia u nas do psiego przedszkola, przechodząc je w trybie normalnym lub mieszanym, gdy w zabawie jest dla młodszych od siebie szczeniąt zbyt dużym wyzwaniem. Jeśli mamy szczęście i zauważymy w tym czasie u psa problemy, mamy dosyć duże szanse, że w miarę szybko, bez zbyt dużych nakładów pracy, czasu i pieniędzy, pomóc mu w ich rozwiązaniu.

Dlaczego nasza szkoła?

Okres poprzedzający dojrzewanie, to ostatni czas, by w miarę bezboleśnie nadrobić zaległości okresu szczenięcego. Warto go dobrze wykorzystać.

Tematyka zajęć:

  • skuteczna komunikacja z psem – mowa ciała
  • doskonalenie codziennych ćwiczeń
  • chodzenie na smyczy w miejscach publicznych
  • bezpieczne witanie się z psami i ludźmi
  • skuteczne przywołanie psa i zachęcenie go do podążania za człowiekiem
  • stres u psa – objawy i metody radzenia sobie z nim
  • potrzeby psów młodych i metody na ich spełnienie
  • rola opiekuna w opiece nad psem
  • zabawy węchowe

 2 wykłady online:

Odpowiadają na najczęstsze pytania, które trapią każdego opiekuna młodego psa. Można je obejrzeć w dowolnym czasie, do momentu ukończenia przez szczenię kursu. Wykłady są dostępne na stronie internetowej Akademii.

Konsultacja (dla psów zaczynających edukację w Akademii):

Od czasu zaostrzenia pandemii, konsultacje prowadzimy wyłącznie online. To nie to samo, co bezpośrednie spotkanie ale umożliwia poznanie się i omówienie najważniejszych kwestii dotyczących opieki nad młodym psem oraz dalszych zajęć.

Konsultacja służy wstępnemu poznaniu się trenera ze psem, jego historią i tym jak obecnie wygląda jego życie w nowej rodzinie. Na konsultacji trener omawia z opiekunami podstawowe zasady opieki nad młodym psem, wychowania i reagowania na jego zachowanie.

Pierwsze spotkanie indywidualne:

Wprowadziliśmy je, by mieć pewność, że pies poradzi sobie na zajęciach grupowych. Dotychczas mogliśmy to stwierdzić podczas konsultacji. Jednak odkąd konsultacja odbywa się online, wprowadziliśmy obowiązkowe spotkanie indywidualne. Odbywa się ono w miejscu, gdzie prowadzone są zajęcia grupowe. Dzięki temu pies oraz jego rodzina, poznaje w spokoju miejsce zajęć oraz trenera.

Zajęcia raz w tygodniu:

W tym wieku pojawia się coraz większa różnica między rasami. Dlatego prowadzimy odzielne grupy dla psów ras małych i dużych oraz spotykamy się już jedynie raz w tygodniu.

Na zajęcia dla młodych psów zachęcamy psy, które kończą nasze psie przedszkole. Idealną sytuacją jest, gdy zaznajomione ze sobą szczenięta, razem idą do kolejnej grupy. Dzięki temu czują się pewniejsze siebie.

Regulamin Zajęć:

Każdy uczestnik szkolenia zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu:

  • W szkoleniu może uczestniczyć osoba niepełnoletnia ale jedynie pod opieką rodzica.
  • Psy uczestniczące w szkoleniu muszą być zaszczepione przeciwko chorobom zakaźnym
  • Psy powinny być zabezpieczone przeciwko pchłom i kleszczom.
  • Psy przychodzące na zajęcia muszą mieć szelki lub obrożę (zwykłą płaską lub półzaciskową) oraz być na smyczy/lince (min. 5m).
  • W zajęciach nie mogą brać udział psy chore, ani suczki w trakcie trwania cieczki.
  • Jeśli pies ma w dniu zajęć rozwolnienie lub jest osowiałe, właściciel powinien powiadomić o tym trenera prowadzącego zajęcia.
  • Niedozwolone są kolczatki, obroże zaciskowe oraz smycze typu Flexi, a także nieodpowiednio dobrane szelki, ograniczające ruchy psa.
  • Każdy właściciel zobowiązuje się sprzątać po swoim psie.
  • Właściciele psów czekają na rozpoczęcie zajęć w samochodach.
  • Psy uczestniczące w zajęciach nie mogą przed, w trakcie ani bezpośrednio po zakończeniu zajęć, podchodzić do siebie,  bez pozwolenia trenera.
  • Za szkody wyrządzone przez psa na zajęciach odpowiada właściciel psa.

Dla psów kontynuujących edukację w Akademii:

(bez przerwy w zajęciach lub gdy przerwa trwała nie więcej niż 5 tygodni)

  • 8 zajęć grupowych (po 1,5h) – raz w tygodniu  w sobotę lub niedzielę) – to do której z grup Yuppies przydzielony zostaje pies, decyduje instruktor
  • możliwość telefonicznej konsultacji z trenerem nadzorującym zajęcia w całym czasie trwania kursu

Cena: 640 zł

Dla psów rozpoczynających edukację w Akademii:

  • 1 konsultacja indywidualna – w miejscu zamieszkania psa
  • 1 zajęcia indywidualne – w miejscu odbywania się zajęć grupowych
  • 8 zajęć grupowych  – 1,5h (w sobotę lub niedzielę) – w zależności do której grupy przydzielony zostaje pies
  • możliwość telefonicznej konsultacji z trenerem nadzorującym zajęcia w całym czasie trwania kursu

Cena: 1170 zł

Kolejny etap

Teenage Challenge

szkolenia dostosowane do wieku psa

więcej informacji